7A Boys State Championship Tee Sheet

Round 2 - Tue, May 21

Print
Hamilton Mill / Gold
Time Hole Players
Print
Hamilton Mill
Player Tee Time Hole Tee Other Players
Aaron Eigenbauer Mill Creek 8:10 AM 1 Gold Cole Michaelk + Grant Rea + Jack Weaver
Adam Borowski Hillgrove 9:50 AM 1 Gold Blake Henriques + Jason Quinlan + Pierce Garland
Adam Burns Woodstock 8:20 AM 1 Gold Avery Arasin + Matthew Chung + Nathan Peterson
Anmol Jhangra Brookwood 9:50 AM 10 Gold Drew Nizialek + Robbie Rainey
Austin Miller East Coweta 9:00 AM 10 Gold Cade Colter + Hunter Galbraith
Avery Arasin Walton 8:20 AM 1 Gold Adam Burns + Matthew Chung + Nathan Peterson
Barron Sherrer Newnan 8:00 AM 10 Gold Chase Ayers + Drew Hall + Maxwell Hatcher
Ben Fey Woodstock 8:50 AM 1 Gold Matthew Giesler + Myles Jones + Nathan Ward
Billy Goddard Woodstock 8:40 AM 1 Gold Brandon Yau + Matthew Feste + Stephen Foernsler
Blake Henriques Cherokee 9:50 AM 1 Gold Adam Borowski + Jason Quinlan + Pierce Garland
Bradley Boone North Forsyth 9:30 AM 10 Gold Cade Treadwell + William Ranieri
Brady Kotkiewicz Mill Creek 8:30 AM 1 Gold Connor MacMillan + Judson Kenney + Tripp Morris
Brady Walker Tift County 8:40 AM 10 Gold Corbin Bailey + Parker Shelnutt + Phillip Shellhaas
Brandon Yau Mill Creek 8:40 AM 1 Gold Billy Goddard + Matthew Feste + Stephen Foernsler
Bryce Fowler North Gwinnett 9:00 AM 1 Gold Jimmy Coleman + Richard Borowski + Robert Hallett
Cade Colter Brookwood 9:00 AM 10 Gold Austin Miller + Hunter Galbraith
Cade Treadwell East Coweta 9:30 AM 10 Gold Bradley Boone + William Ranieri
Cameron Taylor Cherokee 9:20 AM 1 Gold Luke Martin + Rasmus Eriksson + Ryan Grizzard
Carter Gaskins Lowndes 8:30 AM 10 Gold Gill Waters + Jobe Warren + Ross Malmgren
Chase Ayers North Paulding 8:00 AM 10 Gold Barron Sherrer + Drew Hall + Maxwell Hatcher
Chase Carlin Hillgrove 9:10 AM 1 Gold Dominic Stith + Jackson Hilton + Preston Harris
Cole Michaelk Walton 8:10 AM 1 Gold Aaron Eigenbauer + Grant Rea + Jack Weaver
Connor Hixson Hillgrove 9:40 AM 1 Gold Palmer Kahren + Peyton Balent + Steve Kibare
Connor MacMillan Woodstock 8:30 AM 1 Gold Brady Kotkiewicz + Judson Kenney + Tripp Morris
Corbin Bailey Lowndes 8:40 AM 10 Gold Brady Walker + Parker Shelnutt + Phillip Shellhaas
Dax Isbell North Forsyth 9:20 AM 10 Gold Drew Jones + Matt Chesser
Dominic Stith Cherokee 9:10 AM 1 Gold Chase Carlin + Jackson Hilton + Preston Harris
Drew Hall Tift County 8:00 AM 10 Gold Barron Sherrer + Chase Ayers + Maxwell Hatcher
Drew Jones East Coweta 9:20 AM 10 Gold Dax Isbell + Matt Chesser
Drew Nizialek North Forsyth 9:50 AM 10 Gold Anmol Jhangra + Robbie Rainey
Drew Shell South Forsyth 10:00 AM 1 Gold Tanner Brown + Wil Garrison
Eric Penland Hillgrove 9:30 AM 1 Gold Harrison Smith + Jacob Shepherd + Ryan Pollman
Ethan Kelly Collins Hill 10:00 AM 10 Gold Evan Thompson + Rob Ferris
Ethan Kolisz Lowndes 8:50 AM 10 Gold Jimmy Gillespie + Luke Sherman + Tate Greer
Evan Thompson Grayson 10:00 AM 10 Gold Ethan Kelly + Rob Ferris
Gill Waters Newnan 8:30 AM 10 Gold Carter Gaskins + Jobe Warren + Ross Malmgren
Grant Rea Woodstock 8:10 AM 1 Gold Aaron Eigenbauer + Cole Michaelk + Jack Weaver
Harrison Barnett North Paulding 8:10 AM 10 Gold Jake Fountain + Lee Underwood + Robert Woodard
Harrison Smith Cherokee 9:30 AM 1 Gold Eric Penland + Jacob Shepherd + Ryan Pollman
Hunter Galbraith North Forsyth 9:00 AM 10 Gold Austin Miller + Cade Colter
Jack McMullen Brookwood 9:40 AM 10 Gold Luke Underhill + Nick Lasseter
Jack Weaver Lambert 8:10 AM 1 Gold Aaron Eigenbauer + Cole Michaelk + Grant Rea
Jackson Hilton West Forsyth 9:10 AM 1 Gold Chase Carlin + Dominic Stith + Preston Harris
Jacob Beach Tift County 8:20 AM 10 Gold Matt Page + Thomas Kelleher + Tripp Weaver
Jacob Pence Mill Creek 8:00 AM 1 Gold Kyle Stine + Walker Gilbert + Zach Vaniman
Jacob Shepherd North Gwinnett 9:30 AM 1 Gold Eric Penland + Harrison Smith + Ryan Pollman
Jake Fountain Tift County 8:10 AM 10 Gold Harrison Barnett + Lee Underwood + Robert Woodard
Jason Quinlan West Forsyth 9:50 AM 1 Gold Adam Borowski + Blake Henriques + Pierce Garland
Jimmy Coleman West Forsyth 9:00 AM 1 Gold Bryce Fowler + Richard Borowski + Robert Hallett
Jimmy Gillespie North Paulding 8:50 AM 10 Gold Ethan Kolisz + Luke Sherman + Tate Greer
Jobe Warren Tift County 8:30 AM 10 Gold Carter Gaskins + Gill Waters + Ross Malmgren
Judson Kenney Lambert 8:30 AM 1 Gold Brady Kotkiewicz + Connor MacMillan + Tripp Morris
Kyle Stine Lambert 8:00 AM 1 Gold Jacob Pence + Walker Gilbert + Zach Vaniman
Lee Underwood Newnan 8:10 AM 10 Gold Harrison Barnett + Jake Fountain + Robert Woodard
Luke Martin Hillgrove 9:20 AM 1 Gold Cameron Taylor + Rasmus Eriksson + Ryan Grizzard
Luke Sherman Newnan 8:50 AM 10 Gold Ethan Kolisz + Jimmy Gillespie + Tate Greer
Luke Underhill East Coweta 9:40 AM 10 Gold Jack McMullen + Nick Lasseter
Matt Chesser Brookwood 9:20 AM 10 Gold Dax Isbell + Drew Jones
Matt Page Lowndes 8:20 AM 10 Gold Jacob Beach + Thomas Kelleher + Tripp Weaver
Matthew Chung Mill Creek 8:20 AM 1 Gold Adam Burns + Avery Arasin + Nathan Peterson
Matthew Feste Walton 8:40 AM 1 Gold Billy Goddard + Brandon Yau + Stephen Foernsler
Matthew Giesler Walton 8:50 AM 1 Gold Ben Fey + Myles Jones + Nathan Ward
Matthew Maneol Brookwood 9:10 AM 10 Gold Nathan Allison + Parker Vaughan
Maxwell Hatcher Lowndes 8:00 AM 10 Gold Barron Sherrer + Chase Ayers + Drew Hall
Myles Jones Lambert 8:50 AM 1 Gold Ben Fey + Matthew Giesler + Nathan Ward
Nathan Allison East Coweta 9:10 AM 10 Gold Matthew Maneol + Parker Vaughan
Nathan Peterson Lambert 8:20 AM 1 Gold Adam Burns + Avery Arasin + Matthew Chung
Nathan Ward Mill Creek 8:50 AM 1 Gold Ben Fey + Matthew Giesler + Myles Jones
Nick Lasseter North Forsyth 9:40 AM 10 Gold Jack McMullen + Luke Underhill
Palmer Kahren North Gwinnett 9:40 AM 1 Gold Connor Hixson + Peyton Balent + Steve Kibare
Parker Shelnutt Newnan 8:40 AM 10 Gold Brady Walker + Corbin Bailey + Phillip Shellhaas
Parker Vaughan North Forsyth 9:10 AM 10 Gold Matthew Maneol + Nathan Allison
Peyton Balent West Forsyth 9:40 AM 1 Gold Connor Hixson + Palmer Kahren + Steve Kibare
Phillip Shellhaas North Paulding 8:40 AM 10 Gold Brady Walker + Corbin Bailey + Parker Shelnutt
Pierce Garland North Gwinnett 9:50 AM 1 Gold Adam Borowski + Blake Henriques + Jason Quinlan
Preston Harris North Gwinnett 9:10 AM 1 Gold Chase Carlin + Dominic Stith + Jackson Hilton
Rasmus Eriksson North Gwinnett 9:20 AM 1 Gold Cameron Taylor + Luke Martin + Ryan Grizzard
Richard Borowski Hillgrove 9:00 AM 1 Gold Bryce Fowler + Jimmy Coleman + Robert Hallett
Rob Ferris Roswell 10:00 AM 10 Gold Ethan Kelly + Evan Thompson
Robbie Rainey North Cobb 9:50 AM 10 Gold Anmol Jhangra + Drew Nizialek
Robert Hallett Cherokee 9:00 AM 1 Gold Bryce Fowler + Jimmy Coleman + Richard Borowski
Robert Woodard Lowndes 8:10 AM 10 Gold Harrison Barnett + Jake Fountain + Lee Underwood
Ross Malmgren North Paulding 8:30 AM 10 Gold Carter Gaskins + Gill Waters + Jobe Warren
Ryan Grizzard West Forsyth 9:20 AM 1 Gold Cameron Taylor + Luke Martin + Rasmus Eriksson
Ryan Pollman West Forsyth 9:30 AM 1 Gold Eric Penland + Harrison Smith + Jacob Shepherd
Stephen Foernsler Lambert 8:40 AM 1 Gold Billy Goddard + Brandon Yau + Matthew Feste
Steve Kibare Cherokee 9:40 AM 1 Gold Connor Hixson + Palmer Kahren + Peyton Balent
Tanner Brown Colquitt County 10:00 AM 1 Gold Drew Shell + Wil Garrison
Tate Greer Tift County 8:50 AM 10 Gold Ethan Kolisz + Jimmy Gillespie + Luke Sherman
Thomas Kelleher Newnan 8:20 AM 10 Gold Jacob Beach + Matt Page + Tripp Weaver
Tripp Morris Walton 8:30 AM 1 Gold Brady Kotkiewicz + Connor MacMillan + Judson Kenney
Tripp Weaver North Paulding 8:20 AM 10 Gold Jacob Beach + Matt Page + Thomas Kelleher
Walker Gilbert Woodstock 8:00 AM 1 Gold Jacob Pence + Kyle Stine + Zach Vaniman
Wil Garrison Norcross 10:00 AM 1 Gold Drew Shell + Tanner Brown
William Ranieri Brookwood 9:30 AM 10 Gold Bradley Boone + Cade Treadwell
Zach Vaniman Walton 8:00 AM 1 Gold Jacob Pence + Kyle Stine + Walker Gilbert